MTÜ Loovustuba blogi põnevate retseptide, ülesannete ja videotundidega. Loovustuba on loodud Sind toetama ja abistama. Meie kodulehe leiate logo alt_ www.loovustuba.ee
Friday, February 3, 2012
6-8 kuud: väike jäljendaja
Loovustoa loovustundides alustavad lapsed käelise tegevusega tavaliselt 6 kuni 8 kuuselt.
Alates kuuendast elukuust hakkab laps kindlamalt kontrollima oma keha, suudab istuda, tõuseb toenajal püsti ja hakkab aktiivselt roomama. Kuni esimese aastani on tal nende toimingutega palju tegemist ja igaüks jõuab omal ajal soovitud tegevuseni. Sel ajal on lapsel kujunemas ka oma ja võõraste äratundmine, laps jäjendab täiskasvanute liigutusi, tegevusi ja on rõõmsalt nõus igat asja proovima. See on aeg, mil meie lapsukesed on just kui peeglid, kes peegeldavad ja jäljendavad igat meie liigutust ja tegevust. Esimeseks eluaastaks saab laps ühe või kahe esemega töötada, asetab eseme ühest äest teise, paneb asjad üksteise sisse ning jäljendab lihtsamaid töövõtteid.
Tänu sellele looduse poolt antud võimele on Loovustoa loovustundides palju tegevusi just kuni 1 aastastele lastele.
Pakume teile paar head mängu, mis aitavad kergelt ja mittepealetükkivalt arendada lapse koordinatsiooni, loob emotsionaalse sideme mängijate vahel ja õpetab võidu ja kaotusega toime tulla.
PARIM MÄNG SULLE JA SINU LAPSELE ON PEITUSEEMÄNG!
Seda saab mängida abivahenditega, peites end rätiku taha või kattes last õhukese kangaga aga ka täiesti esemevabalt: kata nägu kätega ja avades küsi "KUs on beebi?" :) Mäletat eseda stseeni "Jää ajast"!
KES ON KIIREM?
Vaja läheb: lemmik lelu ja vile.
Mängu käik:
Isa ja laps on võistlejad, ema on kohtunik. Kaasake mängu ka vanemad lapsed.
Asetage lelu lapse ette paari sammu kaugusele ja ergutage teda selleni roomata: "Kus on karu? tule karu juurde".
Seejärel vilistab ema vilet ja võiduroomamine läheb lahti.
Kiitke last kui ta jõuab leluni esimesena ja lubage tal sellega segamatult toimetada.
Andke lapsele võimalus teisel korral kaotada, kiitke teda ja näidake kui rõõmus on isa, kes lelu esimesena kätte sai. Mäng peab olema positiivne ja rõõmus. Kui laps on pettunud ja kurb, siis katkestage mäng ja tulge selle juurde teisel päeval või lausa nädalal.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment